zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Aktualności

15 października 2015 r. – wrocławskie Afrykarium

15 października 2015 r. – wrocławskie Afrykarium. Nietypowa wycieczka, tym razem bardziej rekreacyjna. Wybraliśmy się do Wrocławia, by w zoo zwiedzić nowy, wielki kompleks zwierząt Czarnego Lądu. W trzykondygnacyjnym Afrykarium udało się zobaczyć kilka akwenów m.in.: basen Morza Czerwonego, basen rekinów, basen hipopotamów, krokodyli czy pingwinów. Rafa Morza Czerwonego zachwycała niesamowitymi kolorami ryb i koralowców. Największe wrażenie na wszystkich zrobił „Kanał Mozambicki” czyli wodny tunel, gdzie płaszczki, rekiny, złów i inne ryby prezentowały się w całej swej okazałości. Mieszkańcy Nilu, trzy hipopotamy nilowe były nieco ospałe podczas naszej wizyty, podobnie jak mieszczańscy rzeki Kongo – krokodyle. Za to pingwiny przylądkowe i kotiki, mieszkańcy Wybrzeża Szkieletów w Namibii, były bardziej gościnne tzn. bardziej ruchliwe na wybiegu. Trzeba przyznać, że udało nam się zobaczyć w jednym pawilonie bogatą faunę afrykańską.
Oczywiście będąc już na terenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego udaliśmy się także na spacer w poszukiwaniu innych gatunków zwierząt. Na trasie zwiedzania można było spotkać m.in. strusie (nasze ulubione), żyrafy, zebry, wielbłądy, lwy, niedźwiedzie, nosorożce, wilki, foki, pelikany i wiele innych mieszkańców ogrodu.
Warto wspomnieć, że tego dnia jesienna aura nas nie rozpieszczała. Na trasie podróży do Wrocławia padał deszcz i to czasem mocno. Jednak gdy dojechaliśmy na miejsce nie trzeba było rozkładać parasoli. Po prostu cały czas Opatrzność Boża czuwa nam nami.

19.10.2015

[ inne aktualności ]