zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Turnus integracyjny „sprawni inaczej” organizowany przez ks. Tomasza Mackiewicza z Parafii Bł. Papieża Jana XXIII w Łodzi, al. Hetmańska 9

W dniu 3 sierpnia – 12 sierpnia br. ( 10 dni) został zorganizowany turnus integracyjny dla osób niepełnosprawnych oraz młodzieży pełniącej rolę wolontariuszy.

Kierownikiem tego turnusu był ks. Tomasz Mackiewicz.

W turnusie brały udział osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami (wolontariuszami).

Parafię Bł. Papieża Jana XXIII reprezentowało 16 osób niepełnosprawnych w tym 4 osoby na wózkach inwalidzkich.

Parafię M. Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi reprezentowało 13 osób niepełnosprawnych w tym 2 osoby na wózkach inwalidzkich.

Opiekunem tej grupy był ks. Mariusz Sieński.

Mieszkaliśmy w domkach kempingowych z pełnym zapleczem sanitarnym, które znajdowały się w pięknym sosnowym lesie. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie, obsługa w stołówce i wyżywienie bardzo dobre. Czas między posiłkami był wypełniony różnego typu rozrywkami i atrakcjami, m.in. wyjazd autokarem do stadniny koni, zwiedzanie Bazyliki M. Boskiej w Gidlach oraz zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego w ośrodku wczasowym „Dresso”. Braliśmy udział w Mszach Świętych z udziałem naszych księży: Tomasza i Mariusza oraz Ks. Piotra Grającego na gitarze oraz dwóch uczestniczek turnusu grających na skrzypkach i gitarze.

Były organizowane różnego typu konkursy, zabawy, dyskoteki, wyświetlane filmy, ogniska z pieczeniem kiełbasek na grilu itp.

Ogromna w tym zasługa ks. kierownika, który stale wymyślał nowe atrakcje dla uczestników tego turnusu.

Odwiedzili nas również księża Proboszczowie z obu parafii; Bł. Papieża Jana XXIII i Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego pobytu i trzeba było wracać do Łodzi, która przywitała nas w strugach deszczu. Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku powtórzymy taki wyjazd.

drukuj